Сертифікація ЄС

Органічні продукти варіюються від свіжих фруктів і овочів прямо з ферми до вина і сиру в віці декількох років. Канали продажу настільки ж різноманітні, в тому числі:
– Місцеві органічні ринки
– Органічні магазини в сільських або міських районах
– Придорожні кіоски в сільській місцевості
– Прямі продажі на фермі, де була вироблена їжа
– Онлайн замовлення органічних продуктів
– Супермаркети
– Ресторани, їдальні та кафе

Індекс споживчої довіри

Скрізь, де сьогоднішні споживачі вважають за краще купувати або вживати органічні продукти, вони повинні бути впевнені, що продукти сумісні зі суворими правилами ЄС. Продукти, які не відповідають цим стандартам не можуть називатися органічними або нести органічний логотип ЄС. Саме тому правила ЄС про органічне землеробство охоплюють не тільки виробництво і переробку, а й контроль і маркування органічних продуктів харчування.

Органічні правила встановлюють новий курс для розвитку органічного сільського господарства з наступними цілями:
– Системи сталого культивування
– Різноманітність високоякісних продуктів
– Більший акцент на охорону навколишнього середовища
– Більше уваги біорізноманіттю
– Більш високі стандарти захисту тварин
– Довіру споживача
– Захист інтересів споживачів.

Органічне виробництво поважає природні системи і цикли. Біологічні і механічні виробничі процеси і пов’язане з землею виробництво повинні бути використані для досягнення стійкості, без застосування генетично модифікованих організмів (ГМО).

В органічному сільському господарстві перевага віддається замкнутому циклу виробництва з використанням внутрішніх ресурсів, але можливе використання матеріалів для органічного виробництва з зовнішніх джерел. Якщо останні використовуються, вони повинні бути:
– Органічні матеріали з інших органічних ферм
– Природні речовини
– Матеріали, отримані природним чином, або
– Мінеральні добрива з низькою розчинністю.
У виняткових випадках, однак, синтетичні ресурси і матеріали можуть бути допустимі, якщо немає відповідних альтернатив. Такі продукти повинні бути ретельно проаналізовані країнами Комісії та ЄС до авторизації, перераховані в додатках до його здійснення (Регламент Комісії (ЄС) № 889/2008).

Марковані органічні продукти харчування

Харчові продукти можуть бути помічені як «органічні», тільки якщо, принаймні, 95% їх сільськогосподарських інгредієнтів відповідають необхідним стандартам.

Органічне виробництво забороняє використання генетично модифікованих організмів і похідних продуктів.

З 1 липня 2010 року виробники упакованих органічних продуктів харчування, так як це вимагається згідно з законодавством ЄС, зобов’язані використовувати органічний логотип ЄС. Проте, це не є обов’язковою вимогою для органічних продуктів з країн, які не є членами ЄС. Де органічний логотип ЄС використовується, то місце, де були проведені які-небудь вирощуваних інгредієнтів, має бути зазначено.

На етикетках органічних продуктів повинні бути вказані: стандартний перелік інгредієнтів і цифри про поживну цінність, ім’я виробника, процесор або дистриб’ютора, найменування або кодовий номер сертифікаційного органу.

Імпорт органічних продуктів

Органічні продукти з країн, що не входять в ЄС, можуть бути поширені на ринку ЄС тільки тоді, коли вони перевірені в умовах, ідентичних або аналогічних тим, які застосовуються до органічних виробників ЄС.

Процедура ліцензії на імпорт була замінена новими правилами імпорту. Органи управління (Сертифікаційні організації), що працюють в країнах, що не входять в ЄС, в даний час безпосередньо уповноважені і контролюються країнами Європейської комісії та ЄС.

Це дозволяє Комісії ЄС контролювати і стежити за імпортом органічних продуктів і перевірок, проведених на підставі органічних гарантій. Нове законодавство також закладає основу для правил ЄС щодо органічних продуктів, включаючи вино, продукти аквакультури і морських водоростей.

Контроль

Органічні фермери, переробники і трейдери, повинні відповідати суворим вимогам ЄС, якщо вони хочуть використовувати органічний логотип ЄС або маркувати свої продукти як органічні.
ЄС вимагає настільки ж сувору систему контролю перевірок, проведених на кожному етапі органічного ланцюга. Кожен оператор (фермер, процесор, торговець, імпортер або експортер) перевіряється щонайменше один раз на рік або частіше, на основі оцінки ризиків.
Тому, коли ви купуєте органічні продукти харчування, ви можете бути впевнені, що вони були зроблені у відповідності зі суворими правилами охорони навколишнього середовища і благополуччя тварин і перевірені відповідно.

 

Документація і посилання:

Процедура сертифікації ЕТКО – GENERAL INFORMATION ON ETKO ORGANIC CERTIFICATION SERVICES

Форма заявки – GP 01 F 01 Application Form.Rev02.20160130

Постанова Ради Європи — EU REG 834-2007

Постанова Європейської комісії — EU REG 889-2008

Стандарт органічного виробництва еквівалентний стандарту Європейського Союзу — v17-IACBs-Std-.pdf